Прапори захисників

23 серпня – День Державного Прапора України

Щороку напередодні Дня незалежності ми вшановуємо одну із головних національних святинь – Державний Прапор України.

Синьо-жовтий прапор – це символ України та боротьби нашої держави у повномасштабній війні з російськими окупантами, яка розпочалася 24 лютого 2022 року. Сьогодні український прапор –  це також символ підтримки українського народу, який майорить у кожній демократичній країні світу. 

Для захисників рідної землі прапор здавна був символом мужності й відваги в боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини. Під ним ішли в бій, гинули, здійснювали подвиги. З початком війни на Донбасі українські воїни підняли Державний прапор України на гідну шани й поваги висоту. Синьо-жовті стяги майорять на бойових машинах, блокпостах, над бліндажами. Вони не лише нагадують бійцям про обов’язок захищати рідну землю, а й стають оберегами, проявами вдячності командирам, символами віри в перемогу, саванами для полеглих тощо. Простріляні кулями, вицвілі під пекучим сонцем, пропахлі порохом українські прапори стали осердям музейної колекції реліквій, що надійшли із зони АТО.

«Разом до перемоги» – слова, які написав на прапорі України. Під час війни музикант їздить українськими містами – від Харкова до Львова, від Миколаєва до Києва, щоб підтримати наших захисників та мешканців міст, які борються з ворогом на передовій чи допомагають в тилу. Віримо, ви вже багато робите для перемоги й цей прапор буде нагадуванням, як ми її здобуваємо.

Народний художник України Володимир Козюк та діти Вінничини у червні створили картину на підтримку ЗСУ: «Посередині  Прапор України, навколо – чорне поле. Чорне поле – це поганці, які наступають на наш Прапор. І ми маємо захистити нашу українську землю і українське небо. Для цього ви сьогодні поставите кожен по кілька долоньок жовтого та блакитного кольорів, пальчиками в напрямку стяга. Чим більше буде долоньок, тим краще ми захистимо свою країну», – із такими словами звернувся до присутніх у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї до юних вінничан відомий художник Володимир Козюк.

Із цієї роботи так само будуть виготовлені листівки, що поїдуть у США, Китай, країни Європи. Окрім того, і самі  картини художника  будуть продані на аукціонах. Усі виручені кошти спрямують на потреби Збройних Сил України, українських біженців, дітей-сиріт.

А дітки не лише були залучені до написання послання всьому світові про війну в Україні. Вони також створювали малюнки для українських захисників. І найголовніше їхнє побажання для воїнів лунало так: «Повертайтесь скоріше додому із Перемогою!»

У липні українські військові підняли прапор на острові Зміїний після його звільнення від російських окупантів.

В Житомирі 17 серпня стартувала патріотична акція на підтримку Збройних сил України. В ході акції кожен охочий може написати на прапорі України слова вдячності та підтримки українським воїнам. Державні стяги передадуть до військових формувань Житомирської області.

Нехай наш прапор завжди гордо майорить над Україною та буде надійним оберегом у всіх наших справах та помислах!

За матеріалами з відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

День Конституції України Art

День Конституції України

День незалежності України! Art

День незалежності України!

Нові періодичні видання Art

Нові періодичні видання

Нові автореферати дисертацій Art

Нові автореферати дисертацій