Сім книг про справжню дружбу

Так, справжня дружба – велика цінність, як і вартісна книга. Ми підібрали для вас сім надихаючих книг про щиру дружбу, які не залишать байдужим жодного читача.

1. Три товариші, Еріх Марія Ремарк

Це правдива історія про чоловічу дружбу, любов і порядність, насичена переживаннями, бажанням жити, боротися та любити. Дії роману відбуваються між Першою та Другою світовими війнами. Три шкільних, а згодом і фронтових товариші Роберт Локамп, Отто Кестер і Ґотфрід Ленц працюють в майстерні з ремонту автомобілів. Вони пройшли через жахіття війни та не можуть утекти від примар минулого.

Під час автопрогулянки вони знайомляться з чарівною дівчиною Патрицією Хольман, в яку одразу закохується Роберт. В романі показується історія їхнього кохання на тлі кризи в Німеччині 30-х рр. ХХ ст. Книга по праву належить до «Золотого фонду світової літератури ХХ століття».

2. Пригоди Тома Сойєра, Марк Твен

 Це книга про двох хлопців, яких пов’язує справжня дружба. А ще цих героїв об’єднує щирість почуттів, чесність, відкритість усьому доброму та світлому. Складні умови життя не лякають друзів, а роблять їх сильнішими й мудрішими. Із будь-якої ситуації вони знаходять цікавий вихід і відкривають для себе щось важливе на все життя.

3. Маленький принц, Антуан де Сент Екзюпері

«Ми завжди відповідаємо за тих, кого приручили» – ці рядки з «дитячої» казки про «недитячі» соціальні проблеми ми чули багато разів. «Маленький принц» – це оповідання про дружбу, любов і красу, які здатні розтопити стіну байдужості та лід самотності. Ця книга вчить нас бачити серцем, адже «найголовніше не побачиш очима». Чарівна історія про маленького хлопчика з чужої планети наштовхує на роздуми про старі істини та загальнолюдські цінності.

4. “Серця трьох”, Джек Лондон

Останній роман знаменитого американського прозаїка-романіста Джека Лондона “Серця трьох” вражає читача своїм інтригуючим сюжетом, незвичайною динамічністю розвитку подій. Можна сказати, що перед нами перлина творчості письменника.

Це історія, яка зіткана з багатьох інтриг, любовних трикутників, швидких змін подій та постійних переживань.

5. Смажені зелені помідори в кафе “Зупинка”, Фенні Флегг

Це історія, яка охоплює майже ціле сторіччя та майже усі можливі життєві ситуації. Велика любов та велика дружба, жахливе горе та справжня підтримка.

Можливо, візьми писати подібну історію інший автор, люди б захлинались від горя й розпачу. 30-40 роки, бідне маленьке американське містечко, роки Депресії, дискримінація афроамериканців, смерті від раку, загибелі під потягом, насилля в родині, старість в будинку перестарілих…ох, скільки лих довелось побачити Нінні.

Але саме вони навчили її та інших героїв історії впевнено витримувати усі виклики життя, залишатися людиною за будь-яких обставин і вміти знаходити щастя навіть в смажених зелених помідорах.

6. Три мушкетери, Олександр Дюма

Юний гасконець д’Артаньян покидає свій дім, щоб стати мушкетером короля Франції. В столиці він знаходить вірних друзів Атоса, Портоса та Араміса, з якими разом поринає у вир придворних інтриг і любовних пригод. Але на шляху до народної любові та національної слави в нього стоять підступний кардинал Рішел’є, хитра Міледі та віроломний Рошфор.

7. Два капітана, Веніамін Каверін

Це приголомшливий пригодницький роман, який вчить нас жити та дружити. Який доводить, що завжди можна подолати десятки випробувань, якими б важкими вони не були, пережити війну, лютий холод, біль та розпач, й досягти найзаповітніших мрій і отримати бажане. Якщо поруч з тобою є справжній, вірний друг.

Читайте книжки та бережіть свою дружбу!

За матеріалами відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

Гоголь Микола Васильович – 210 років від дня народження Art

Гоголь Микола Васильович – 210 років від дня народження

7 поширених питань про новий коронавірус Art

7 поширених питань про новий коронавірус

Щастя – поняття суб’єктивне, але щасливим бути заслуговує кожен Art

Щастя – поняття суб’єктивне, але щасливим бути заслуговує кожен

З Днем незалежності України! Art

З Днем незалежності України!