Голокост – біль втрачених поколінь

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…» – таке формулювання містить резолюція Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.


Утім, останній рік війни Росії проти України виразно засвідчив, що пасивна памʼять про злочини геноциду не є запобіжником від їхнього повторення.
Необхідний мінімум – активне осмислення та діалог, щоб сприяти постійній свідомості у принаймні значної частини суспільства того, як діють механізми соціальної агресії. А ще – уважність з боку міжнародних інституцій до системних порушень прав людини авторитарними режимами, щоб не бути засліпленими й заскоченими зненацька тим, що людиноненависницька ідеологія загорнулася в нову, неочевидну, обгортку.
І звісно – неможливо запобігати повторенню геноцидів у майбутньому без рішучого і справедливого засудження та покарання організаторів і виконавців подібних злочинів сьогодні. І без власне готовності діяти на випередження.

Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту – нагода ще раз замислитися над цим.


Вас може так само зацікавити

Зі святом весни! Art

Зі святом весни!

Новітня турецька література вже в Україні Art

Новітня турецька література вже в Україні

Вітаємо Вас з днем Святого Миколая! Art

Вітаємо Вас з днем Святого Миколая!

Участь у вебінарі «БАЗА ПУБЛІКАЦІЙ УНІВЕРСИТЕТУ (http://dsr.univ.kiev.ua) – ЦІЛІ, ЗАВДАННЯ ТА ОСНОВНІ ПРАВИЛА РОБОТИ» Art

Участь у вебінарі «БАЗА ПУБЛІКАЦІЙ УНІВЕРСИТЕТУ (http://dsr.univ.kiev.ua) – ЦІЛІ, ЗАВДАННЯ ТА ОСНОВНІ ПРАВИЛА РОБОТИ»