Славетні українці в картинах «львівського» художника Володимира Слєпченка
25.08.2022«Обрані часом» – так називається авторська серія психологічних портретів Володимира Слєпченка. До неї входить галерея портретів славетних українців. Серед них – як постаті із сивої давнини, так і сучасники: Ярослав Мудрий, Григорій Сковорода, Іван Мазепа, В’ячеслав Чороновіл, Валерій Лобановський, Ліна Костенко…
Усі підібрані не навмання. Відбір пройшов тривалий процес авторського аналізу. В усіх портретах Володимир Слєпченко упевнено відкарбовує свій авторський стиль: картини пише у власній манері арт-лайну: мистецтва лінії.
Мета цього проекту – долучитись до відродження і розвитку національної патріотичної ідеї Української держави шляхом створення великої серії художніх портретів , галереї Великих Українців з часів Київської Русі і до нашого часу.
Хто такі Великі (видатні) Українці? Серед значної кількості імен, посилаючись на архівні, історичні і літературні факти обираються ті, які все своє життя, розум, талант і діяльність присвятили Україні, її розвитку, і які можуть слугувати прикладом для теперішнього і наступних поколінь українців.
Живописна серія «Галерея портретів славетних українців» в межах проєкту «Обрані часом», яка налічує понад 60 творів доносить до нас образи видатних співвітчизників, народжених родючою українською землею та поєднаних з нею життям і долею. Всі портрети виконані в авторській манері «артлайн» ( що означає мистецтво лінії) і попри їх яскраву індивідуальну впізнаваність, відзначені символічністю та монументальністю.
Автор – художник Володимир Слєпченко, який до 1999 року мешкав у Львові, де пройшло становлення його унікального таланту (у 1981р. закінчив факультет графіки Української академії друкарства, м. Львів.), написав цілу низку портретів особистостей, які народились або працювали у прекрасному мистецькому середовищі Львова. Такі, як Король Данило Галицький, митрополит Андрей Шептицький , Соломія Крушельницька, Мирослав Скорик, Володимир Івасюк , Вячеслав Чорновіл, Іван Франко, Борис Возницький та інші.
Ця серія портретів виконана в новій експериментальній живописній манері, якій автор дав назву «Арт-лайн», або мистецтво лінії. Іншими словами: писання твору засобами паралельних кольорових ліній, смужок, стрічок, прямокутників, плінф, з яких складається задуманий автором образ. Це далеко не просте завдання – згаданими засобами створити кольорову гаму, форму, об’єм, світлотінь. А головне, передати характер зображеної людини. Форму можна розбити, подрібнити на більші і менші частки, ніби на молекули і атоми, з яких складаються живі клітини чи предмети.
Манера виникла, як реакція на цивілізаційний науковий прогрес кінця XX-початку XXI століть. Це намагання відтворити рух і швидкоплинність часу. Рух, в якому ми бачимо надзвичайні, космічні, цифрові та інтернетні швидкості.
Завдання цього проєкту також полягає в тому, щоб ці портрети можна було тиражувати, щоб вони знайшли своє місце в дитячих закладах, школах, ліцеях, вишах, бібліотеках та різних установах і організаціях.
У лінії «Обрані часом» представлені також визнані світом особистості. Зокрема, да Вінчі, Данте, Моцарт, Шекспір. А те, що серія зі славетними українцями належить до «Обраних часом» – зовсім не випадковість.
Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» ( мистецтво лінії).
Учасник численних обласних, республіканських, закордонних і міжнародних виставок. Лауреат багатьох республіканських та міжнародних премій. З 1970 року відбулось більше 60 персональних виставок в Україні, Польщі, Франції , Німеччині, Канаді, Пн. Кореї, Ізраїлі, Словаччині, Італії, Греції,Іспанії, Японії та інших країнах. Учасник групової виставки Українських художників «Осінній Салон–90» м. Париж. Спеціальний приз на Міжнародній виставці в Національному музеї КОБЕ ( Японія) 2011р. Оформив низку поетичних збірок провідних українських і іноземних авторів. Написав портрети багатьох відомих людей світу . Живописні та графічні твори Володимира Слєпченка знаходяться в музеях , галереях та приватних колекціях України та багатьох країнах світу. З 2005 року портрет Великого Магістра Мальтійського Ордену Ендрю Берті знаходиться в постійній експозиції Галереї шедеврів на Мальті.
Відзначений високими нагородами Державними, суспільними і церковними України та інших країн світу. Дійсний член (академік) Української академії наук та Всесвітньої академії мистецтв ( Mondial ART Academia) у Франціі.
Всю галерею портретів славетних українців можете переглянути за посиланням.
Серія робіт «Генії світової цивілізації» за посиланням.