Славетні українці в картинах «львівського» художника Володимира Слєпченка

«Обрані часом» – так називається авторська серія психологічних портретів Володимира Слєпченка. До неї входить галерея портретів славетних українців. Серед них – як постаті із сивої давнини, так і сучасники: Ярослав Мудрий, Григорій Сковорода, Іван Мазепа, В’ячеслав Чороновіл, Валерій Лобановський, Ліна Костенко…

Усі підібрані не навмання. Відбір пройшов тривалий процес авторського аналізу. В усіх портретах Володимир Слєпченко упевнено відкарбовує свій авторський стиль: картини пише у власній манері арт-лайну: мистецтва лінії.

Мета цього проекту – долучитись до відродження і розвитку національної патріотичної ідеї Української держави шляхом створення великої серії художніх портретів , галереї Великих Українців з часів Київської Русі і до нашого часу.

Хто такі Великі (видатні) Українці? Серед значної кількості імен, посилаючись на архівні, історичні і літературні факти обираються ті, які все своє життя, розум, талант і діяльність присвятили Україні, її розвитку, і які можуть слугувати прикладом для теперішнього і наступних поколінь українців.

Живописна серія «Галерея портретів славетних українців» в межах проєкту «Обрані часом», яка налічує понад 60 творів доносить до нас образи видатних співвітчизників, народжених родючою українською землею та поєднаних з нею життям і долею. Всі портрети виконані в авторській манері «артлайн» ( що означає мистецтво лінії) і попри їх яскраву індивідуальну впізнаваність, відзначені символічністю та монументальністю.

Автор – художник Володимир Слєпченко, який до 1999 року мешкав у Львові, де пройшло становлення його унікального таланту (у 1981р. закінчив факультет графіки Української академії друкарства, м. Львів.), написав цілу низку портретів особистостей, які народились або працювали у прекрасному мистецькому середовищі Львова. Такі, як Король Данило Галицький, митрополит Андрей Шептицький , Соломія Крушельницька, Мирослав Скорик, Володимир Івасюк , Вячеслав Чорновіл, Іван Франко, Борис Возницький та інші.

Ця серія портретів виконана в новій експериментальній живописній манері, якій автор дав назву «Арт-лайн», або мистецтво лінії. Іншими словами: писання твору засобами паралельних кольорових ліній, смужок, стрічок, прямокутників, плінф, з яких складається задуманий автором образ. Це далеко не просте завдання – згаданими засобами створити кольорову гаму, форму, об’єм, світлотінь. А головне, передати характер зображеної людини. Форму можна розбити, подрібнити на більші і менші частки, ніби на молекули і атоми, з яких складаються живі клітини чи предмети.

Манера виникла, як реакція на цивілізаційний науковий прогрес кінця XX-початку XXI століть. Це намагання відтворити рух і швидкоплинність часу. Рух, в якому ми бачимо надзвичайні, космічні, цифрові та інтернетні швидкості.

Завдання цього проєкту також полягає в тому, щоб ці портрети можна було тиражувати, щоб вони знайшли своє місце в дитячих закладах, школах, ліцеях, вишах, бібліотеках та різних установах і організаціях.

У лінії «Обрані часом» представлені також визнані світом особистості. Зокрема, да Вінчі, Данте, Моцарт, Шекспір. А те, що серія зі славетними українцями належить до «Обраних часом» – зовсім не випадковість.

Володимир Слєпченко – живописець, графік, монументаліст, майстер психологічного портрету. Працює в мистецькому напрямі романтичного символізму, винайшов свою авторську техніку і власну манеру «артлайн» ( мистецтво лінії).

Учасник численних обласних, республіканських, закордонних і міжнародних виставок. Лауреат багатьох республіканських та міжнародних премій. З 1970 року відбулось більше 60 персональних виставок в Україні, Польщі, Франції , Німеччині, Канаді, Пн. Кореї, Ізраїлі, Словаччині, Італії, Греції,Іспанії, Японії та інших країнах. Учасник групової виставки Українських художників «Осінній Салон–90» м. Париж. Спеціальний приз на Міжнародній виставці в Національному музеї КОБЕ ( Японія) 2011р. Оформив низку поетичних збірок провідних українських і іноземних авторів. Написав портрети багатьох відомих людей світу . Живописні та графічні твори Володимира Слєпченка знаходяться в музеях , галереях та приватних колекціях України та багатьох країнах світу. З 2005 року портрет Великого Магістра Мальтійського Ордену Ендрю Берті знаходиться в постійній експозиції Галереї шедеврів на Мальті.

Відзначений високими нагородами Державними, суспільними і церковними України та інших країн світу. Дійсний член (академік) Української академії наук та Всесвітньої академії мистецтв ( Mondial ART Academia) у Франціі.

Всю галерею портретів славетних українців можете переглянути за посиланням.

Серія робіт «Генії світової цивілізації» за посиланням.

Вас може так само зацікавити

Феномен Володимира Івасюка,                     або «Червона рута» Art

Феномен Володимира Івасюка, або «Червона рута»

Система, що впорядкувала світ… Art

Система, що впорядкувала світ…

Cпільний проєкт «Школа дистанційного навчання «Майстерня» Art

Cпільний проєкт «Школа дистанційного навчання «Майстерня»

Пaрк імені Тараса Шевченко Art

Пaрк імені Тараса Шевченко