18 квітня – День пам’яток історії та культури. Міжнародний день пам’яток і визначних місць

У Дніпрі затвердили програму з охорони культурної спадщини та збереження історичного середовища міста на 2021–2025 роки. Відповідне рішення прийняли депутати міської ради під час 59-ої чергової сесії 22 липня 2020 року.

Щороку на її реалізацію планують виділяти від майже 17 млн грн до 23,3 млн грн. Загальний кошторис – понад 100 млн грн.

Серед основних завдань програми – проведення обліку та контролю за збереженням і використанням об’єктів культурної спадщини міста, упорядкування, консервація, реставрація, реабілітація, музеєфікація, ремонт та пристосування пам’яток, створення умов для поліпшення туристичної привабливості Дніпра та інше.

Відомо: Дніпро має 308 пам’яток культурної спадщини, зокрема 148 пам’яток архітектури, 141 – історії та монументального мистецтва, 19 – археології.

Також цікаво

Уперше в історії нашого міста за часів Незалежності за бюджетний кошт замовили охоронні дошки  для встановлення на пам’ятках культурної спадщини.

Всього виготовлять 164 штуки. 

Дошки необхідні для інформування, що це – об’єкт культурної спадщини, він перебуває під захистом держави, і за незаконні роботи на ньому загрожуватиме штраф.

У випадку псування дошок слід повідомляти до Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської Міської Ради чи на гарячу лінію мера.

Серед таких пам’яток ­ – «Будинок гірничого інституту», проспект Дмитра Яворницького, 19 та  «Хімічний корпус Гірничого інституту», проспект Дмитра Яворницького, 19.

Міжнародний день пам’яток і визначних місць/День памяток історії та культури – відзначається щороку 18 квітня. Спрямований на підвищення обізнаності громадськості з різноманіттям культурної спадщини, її вразливістю та необхідністю ефективних зусиль заради збереження її для подальших поколінь.

Його девізом став заклик «Збережемо нашу історичну батьківщину».
Цей день у 1982 році було встановлено Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ICOMOS), створеної при ЮНЕСКО. Свято відзначається у світі з 18 квітня 1984 року щорічно.
В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури»  і встановлений відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 № 1062/99, його також відзначають щорічно 18 квітня.
У липні 2000 року Президент України підписав Закон «Про охорону культурної спадщини», який регулює правові, організаційні, соціальні та економічні стосунки у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини в громадському житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь. Згідно із Законом, об’єкти культурної спадщини, що перебувають на території України, охороняються державою.

Читайте також: Як працює охорона культурної спадщини в Дніпрі – інтерв’ю з Надією Лиштвою, очільницею Управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської Міської Ради

За матеріалами з відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

Що українцям треба знати про «Чорний січень» 1990 року в Баку та як ці події вплинули на розпад Радянського Союзу? Art

Що українцям треба знати про «Чорний січень» 1990 року в Баку та як ці події вплинули на розпад Радянського Союзу?

Гоголь Микола Васильович – 210 років від дня народження Art

Гоголь Микола Васильович – 210 років від дня народження

Що читати в Міжнародний день щастя Art

Що читати в Міжнародний день щастя

21 березня Всесвітній день поезії Art

21 березня Всесвітній день поезії