23 листопада – День пам’яті жертв голодоморів

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років.                              

У 2024-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада. 

Цьогоріч ми втретє вшановуватимемо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України.

Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

В цей день о 16.00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого відбувається акція «Запали свічку», і українці по всьому світу запалюють свічки – в місцях пам’яті жертв Голодомору у своїх населених пунктах, також із настанням темряви запалюють свічки пам’яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б вони не були – щоб вшанувати пам’ять жертв Голодоморів, згадати про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Адже кожен  вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам’яті й віри у майбутнє.  

Радянська влада докладала всіх зусиль, аби викреслити ці події з пам’яті народу, приховуючи правду про голодні роки та заперечуючи їх існування. Однак після розпаду Радянського Союзу приховані факти поступово стали надбанням суспільства, відкривши гірку правду про цей геноцид.

Сьогодні, під час повномасштабної агресії проти України, російський режим знову використовує тактику тиску на продовольчий сектор. Блокуючи експорт українського зерна, Росія ставить під загрозу продовольчу безпеку багатьох країн, що може призвести до нових хвиль голоду у світі.

Нагадаємо, наразі геноцидом українського народу Голодомор визнали 34 країн світу. Зокрема, після початку повномасштабного вторгнення росії у 2022 році, визнали Голодомор геноцидом парламенти Бразилії, Ірландії, Молдови, Німеччини та Чехії, вже у 2023-му – Болгарії, Бельгії, Франції, Ісландії, Великої Британії,  Словенії,  Словаччини,  Хорватії, Люксембургу, Нідерландів, Вельсу, сенат Італії та Іспанії, Ватикан, а також уже всі провінції Канади. Нещодавно Національна рада Швейцарії також визнала Голодомор 1932-1933 років в Україні актом геноциду.

Крім того, резолюції про визнання Голодомору геноцидом українського народу прийняли у 2022 році  Європейський парламент, а у 2023-му – Парламентська асамблея Ради Європи. 

Вас може так само зацікавити

Світ шанує книгу: Пам’ятники книзі в різних країнах Art

Світ шанує книгу: Пам’ятники книзі в різних країнах

ДУША – ТАЛАНТ – УМІННЯ Art

ДУША – ТАЛАНТ – УМІННЯ

Азербайджан – один зі світових центрів мультикультуралізму. Етнічна та релігійна різноманітність в Азербайджані Art

Азербайджан – один зі світових центрів мультикультуралізму. Етнічна та релігійна різноманітність в Азербайджані

25 лютого виповнюється 153 роки з дня народження Лесі УКРАЇНКИ Art

25 лютого виповнюється 153 роки з дня народження Лесі УКРАЇНКИ