Мистецтво – це «я»; наука – це «ми»

Наука або життя

Фрідріх Ніцше

Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло прогресу розвитку, пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій.

Видатний український філософ, богослов та письменник Феофан Прокопович писав: «Наука ‒ це корінь і насіння…». Кожна зернинка наукової ідеї, посіяна дослідником у родючий ґрунт експериментів, дослідів та досвіду проростає.

Щоб оцінити заслуги науки перед суспільством, у третю суботу травня в Україні відзначається професійне СВЯТО ПРАЦІВНИКІВ НАУКИ. Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.

Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми пишаємося і на яких покладаємо великі сподівання. До цього дня в усіх куточках країни проходять тижні науки, цікаві заходи шкільних наукових товариств, Малої академії наук, дні відкритих дверей в академічних установах і вищих навчальних закладах, виступи провідних вітчизняних та іноземних вчених із популярними лекціями, виставки, екскурсії до лабораторій та музеїв, засідання круглих столів, презентації інноваційних розробок, демонстрації науково-популярних фільмів тощо.

Наука нерозривно пов’язана зі сферою освіти. Доповнюючи одна одну, ці дві галузі створюють симбіоз взаємодопомоги ‒ освіта забезпечує науку новими методами пізнання, а наука натомість віддячує інструментарієм для подальшого розвитку та вдосконалення. Нині вітчизняна освіта переживає потужні трансформації та зміни, а сучасні наукові відкриття допомагають пришвидшити ці якісні зміни на краще.

НТУ «Дніпровська політехніка» за 120-річну історію існування став одним із важливих осередків розбудови наукових знань нашої країни. Як провідний дослідницький заклад вищої освіти НТУ “Дніпровська політехніка” проводить фундаментальні й прикладні дослідження за актуальними науковими та технічними напрямами, реалізує інноваційні проекти на виробництві. В університеті діє Рада молодих вчених, яка всебічно сприяє науковій, винахідницькій та іншій творчій діяльності обдарованої молоді.

Науковці університету працюють над виконанням національних, міждержавних, міжгалузевих та регіональних програм, спрямованих на вирішення завдань розвитку паливно-енергетичного комплексу, мінерально-сировинної бази, машинобудування, охорони довкілля, підвищення безпеки гірничих робіт. Пріоритетними напрямами досліджень також є інформаційні технології обробки складних сигналів, штучний інтелект, інформаційна безпека, телекомунікації, математичне моделювання та методи оптимізації.

Cьогодні бути лише науковцем недостатньо, вчений має розумітися на тому, як захистити свою інтелектуальну власність, як вигідно продати ідею та знайти підтримку спонсорів. З метою сприяння розвитку коопераційних зв’язків між науковцями та підприємцями в університеті було сформовано «Бізнес-інкубатор», який проводить тренінги, майстер-класи, надає консультації з започаткуванню бізнесу.

Наш університет, визначаючи свою стратегію в напрямку інноваційної діяльності та удосконалюючи процес передачі технологій, ініціював наукову діяльність через відкриті платформи: технологічну галузеву та інноваційну, розмістивши у відкритому доступі накопичений досвід з вирішення практичних завдань різних галузей промисловості й результати фундаментальних досліджень. Ми бажаємо створити майданчик для спілкування, об’єднавши зусилля в дослідженнях, розвитку технологій та інновацій, виходячи з потреб економіки. Ми готові адаптувати наші результати на розв`язання конкретних проблем ваших підприємств, ми відкриті для кооперації наукових досліджень з іншими захопленими людьми, тому що подібна співпраця призводить до зростання, до прогресу.

Для інтеграції в національну та міжнародну мережу трансферу технологій в університеті розпочато роботу з формування технологічних профілів, сумісних з європейськими форматами, які можуть розкрити сутність технології таким чином, щоб показати її значимість і важливість для потенційних користувачів або інвесторів. Профілі оформляються керівниками проєктів трьома мовами : українською, російською та англійською з обов’язковим зазначенням ключових слів.

Авторами НТУ “ДП” пропонується кілька проєктів, спрямованих на підвищення енергоефективності підприємств шляхом зниження споживання енергії виробничим обладнанням. Розроблена методика проведення енергетичного аудиту дозволить визначити необхідність використання енергоощадних технологій. У НТУ “Дніпровська політехніка” створено всі умови для самореалізації науковців та використання інноваційних ідей у реальному житті.

Наукові досягнення.

10-Державних премій України в галузі науки і техніки (за останні 10 років). 9-премій Президента України для молодих учених (за останні 10 років), 2-стипендії Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених (за останні 5 років), 19 стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених, 64-наукові проєкти, 304 підтримуваних патентів.

З нагоди свята зичимо усім науковцям продовжувати плекати дослідницьку цікавість і безперервний пошук істини для збагачення України та світу все новими й новими відкриттями. Нехай світло науки буде дороговказом і ніколи не згасне на шляху пізнання!

Щиро вітаємо спілчан-науковців зі святом творчої праці – Днем науки!

За матеріалами відкритих джерел

Вас може так само зацікавити

ПОЕТЕСА ЕПОХИ Art

ПОЕТЕСА ЕПОХИ

Засновник кафедри гірничого мистецтва ТЕРПИГОРЄВ Олександр  Митрофанович Art

Засновник кафедри гірничого мистецтва ТЕРПИГОРЄВ Олександр Митрофанович

Великі винаходи і нерозкриті таємниці Леонардо да Вінчі Art

Великі винаходи і нерозкриті таємниці Леонардо да Вінчі

Долучення до європейських цінностей – тренд часу Art

Долучення до європейських цінностей – тренд часу