Перехід на літній час 2020: коли переводити годинники

Перехід на літній час в Україні відбудеться у неділю, з 28 на 29 березня. У цю ніч о 03.00 українці переведуть стрілки годинника на годину вперед. Тож, вставати доведеться раніше.

Датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня й остання неділя жовтня при переході на зимовий час.

Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення.

На думку вчених, людський організм набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній.

До слова, вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення було прийняте з метою економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Уіллету.

ПЕРЕВЕДЕННЯ ЧАСУ: НАВІЩО УКРАЇНА ПЕРЕХОДИТЬ НА ЛІТНІЙ ЧАС І В ЧОМУ ШКОДА

Останніми роками точиться чимало дискусій – чи доречні часові зміни? Економія електрики, заради якої й були ці переходи запроваджені – міф – вважають експерти! А от негативний вплив на здоров’я людини – реальність.

Людський організм важко переносить перехід на літній час. Згідно з даними ООН – вдвічі збільшуються звернення до медиків у зв’язку з проблемами серцево-судинної системи, половина населення має проблеми зі сном. У людей змінюються звичні біоритми, підвищується сонливість та втомлюваність, знижується увага. А ще на третину зростає кількість ДТП протягом двох тижнів після переходу.

На такі жертви заради економії енергоресурсів, щоб люди менше палили електрику, пішла Німеччина під час Першої світової. Потім ініціативу підтримала Велика Британія та США. Україна долучилася у 1981 році. Енергетики стверджують – економія ресурсів це міф і скорочення по факту не відбувається.

Європа теж дискутує про переведення часу. Європарламент вирішив поставити крапку і припинити таку практику з 1921 року. Але німці проти. і Європарламент вирішив – потрібно і далі проводити консультації з людьми. В Україні теж хотіли скасувати перехід на літній час, але поки це тільки наміри, тому лікарі радять поберегтися.

ЯК ПЕРЕЖИТИ ПЕРЕХІД НА ЛІТНІЙ ЧАС

Перехід на літній час більш негативно впливає на організм, ніж перехід на зимовий час. Так відбувається через те, що стрілки переводять на одну годину вперед, через що люди менше сплять.

Крім того, переведення годинників може викликати проблеми зі здоров’ям у людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб.

Дратівливість і перепади настрою також можуть бути викликані переходом на літній час.

Щоб знизити до мінімуму проблеми при переведенні годинника, лікарі рекомендують за тиждень до цього почати регулярно гуляти на свіжому повітрі й лягати спати приблизно на 30 хвилин раніше, ніж зазвичай.

А вже після переведення годинників варто на кілька днів знизити навантаження на організм на роботі й у повсякденному житті. Деякі фахівці навіть рекомендують у цей час не водити автомобіль.

Гарною допомогою для організму під час перехідного періоду також може стати зелений чай.

Вас може так само зацікавити

Нові автореферати дисертацій Art

Нові автореферати дисертацій

Підписання договору  між Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» та ТОВ «МІДДЛВЕР ЄВРОПА» Art

Підписання договору між Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» та ТОВ «МІДДЛВЕР ЄВРОПА»

Під час карантину бібліотека працює дистанційно Art

Під час карантину бібліотека працює дистанційно

Візит делегації представників Республіки Азербайджан Art

Візит делегації представників Республіки Азербайджан