
Підтримка ментального здоров’я в умовах війни
08.09.2022Від 24 лютого Україна живе в стані повномасштабної війни, і всі ми переживаємо різні стадії психічного та фізичного стресу. Як підтримувати себе та допомогти іншим, зберігати емоційну стабільність і справлятися з потрясіннями? Ці проблеми були висвітлені на вебінарах «Підтримка ментального здоров’я в умовах війни» для громад з Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, що проходили у рамках проєкту «Розбудова спроможності громад до розвитку системи громадського здоров’я», який реалізується Культурна Ліга Сходу / Cultural League of the East за підтримки Федерального уряду Німеччини через GIZ, одним із координаторів цього проєкту виступає науково-технічна бібліотека НТУ «Дніпровська політехніка».
Зараз найбільшим викликом для всіх є утримання внутрішніх опор. Ми вчилися прислухатися до себе та своїх потреб, аналізувати ситуацію, щоб зважуватися на наступні кроки й життєві рішення. Наша психіка вразлива, але ми повинні знати та розуміти, як її підтримати.
Якщо підсумувати, то поради такі:
- дозволити собі відчувати різний спектр емоцій;
- формувати навичку самодопомоги та брати відповідальність за свій організм;
- просити про допомогу тих, хто поруч, за потреби звернутися до психотерапевтів, психологів, лікарів;
- зрозуміти, що періоди безсилля будуть і це нормально;
- брати відповідальність за що можемо та планувати що можемо – день, тиждень, декілька тижнів тощо;
- за можливості працювати чи займатися іншою діяльністю, яка дає опору та сили;
- турбуватися про себе;
- вірити в краще.
Проєкт «Розбудова спроможності громад до розвитку системи громадського здоров’я», що реалізується ГС «Культурна Ліга Сходу» в рамках проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», що здійснюється Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального уряду Німеччини.




























