Знак твоєї свободи: 19 лютого – День Державного герба України

Сучасна Україна увібрала в себе державницькі традиції Української Народної Республіки, зокрема її державні символи. Державний герб України – це один із чотирьох офіційних символів нарівні з Прапором, Гімном і Конституцією.

Слово «герб» (походить від німецького erbe – спадок) означає емблема, спадковий знак, поєднання фігур і предметів, що виражає історичні традиції власника. Державний герб – це символ, який презентує країну як суверенну незалежну державу. Він зображується на офіційних документах, печатках, грошових і знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ. У світовій практиці немає суворої регламентації творення державних гербів. Практика їх оформлення спирається на національні традиції певної країни.

День Державного герба України – пам’ятна дата, що нагадує про встановлення державного символу. Відзначається 19 лютого. Цього дня 1992 року Верховна Рад України затвердила тризуб як Малий герб України, визначивши його головним елементом Великого Державного герба.

Історія

19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю Постановою затвердила золотий Тризуб на синьому щиті як Малий герб України. Постанова називалася «Про Державний герб України», мала номер 2137-XII й була підписана тогочасним спікером парламенту Іваном Плюющем.

Малий Державний герб – один із символів України нарівні з Конституцією, Прапором та гімном. Його зображення розміщується на печатках органів державної влади та державного управління, грошових знаках, службових посвідченнях, бланках державних установ.

Вибравши Тризуб малим гербом після проголошення Незалежності, Україна продемонструвала спадкування традицій УНР. Саме Українська Народна Республіка 25 лютого 1918 року затвердила «знак Київської Держави часів Володимира Святого» державним гербом України, наголошуючи на спадковості від попередніх періодів історії нашої країни.

Під час повномасштабного вторгнення рф український герб відіграє важливу роль, як символ стійкості, героїзму та прагнення до незалежності, які демонструє весь український народ.

Варто пам’ятати:

  • Тризуб має тисячолітню історію. У давні часи це був знак князівського роду Рюриковичів – правителів Русі.
  • У часи Української Народної Республіки Тризуб затверджено державним гербом України, що підкреслює спадкоємність із попередніми періодами української історії.
  • У ХХ столітті Тризуб став символом боротьби українців за незалежність. Радянська тоталітарна система затаврувала його як “націоналістичний знак”. Використання Тризубу в СРСР заборонялося, “винуватців” жорстко карали.
  • Відновивши незалежність у 1991 році та обравши Тризуб державним гербом, Україна продемонструвала наслідування традицій Української Народної Республіки.
  • Російська агресія в Криму і на сході України розпочалася із знищення Тризуба як маркера української ідентичності.
  • Тризуб об’єднує українських патріотів, які сьогодні захищають наш суверенітет і територіальну цілісність України.
  • Для українців у всьому світі Тризуб символізує зв’язок із Батьківщиною.

Вітаємо усіх з цим визначним днем! Будьмо гідними нашої історії та тих завдань, які стоять перед українською Державою сьогодні.

Мирного неба та добробуту рідній країні! Разом до перемоги! Все буде Україна!

Вас може так само зацікавити

14 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ Art

14 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

Підписання договору  між Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» та ТОВ «МІДДЛВЕР ЄВРОПА» Art

Підписання договору між Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» та ТОВ «МІДДЛВЕР ЄВРОПА»

Співпраця з GIZ продовжується… Art

Співпраця з GIZ продовжується…

Увага! Перереєстрація користувачів! Art

Увага! Перереєстрація користувачів!