Освітні та наукові інформаційні ресурси відкритого доступу
20.04.20201. Пошукові системи наукової інформації
BASE (Bielefeld Academic Search Engine) – гарвестер, пошук наукової інформації, сервіс від Університету Білефельд (Німеччина). 25,506,183 документів.
CiteSeer – Scientific Literature Digital Library and Search Engine.Приблизно 750,000 + документів. Крім пошукових функцій, сервіс індексу цитування та лінків у цитуванні
Google Scholar (Google Академія) – пошук наукової інформації від Google. Найбільш популярний сервіс пошуку наукової літератури (рецензовані статті, дисертації, книги, анотації тощо)
SCIRUS – науково-орієнтована пошукова система, індексує понад 410 млн. спеціалізованих наукових веб-сторінок (журнали, веб-сторінки університетів, учених, навчальні матеріали,препринти, патенти, документи з тематичних та інституційних репозитаріїв та видавництв відкритого доступу тощо)
World Cat – найбільший в світі зведений “бібліотечний каталог” від OCLC Online Computer Library Center, Inc.
2. Електронні бібліотеки
2.1. Універсальні е-бібліотеки
Europeana – Європейська цифрова бібліотека. Понад 14 млн. текстів, аудіо, відео, зображень від 150 європейських бібліотек, музеїв тощо.
Google books – повнотекстовий пошук по книгах, які оцифровані Google та партнерами програми. Бібліотека містить як повнотекстові видання, так і окремі фрагменти. книги, які представлені для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення. Понад 15 млн. книг.
World Digital Library – Світова Цифрова Бібліотека (міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США). Доступ до різних типів цифрових матеріалів від 85 бібліотек, архівів, музеїв з 55 країн світу.
2.1. Тематичні е-бібліотеки
Institute of Archaeology and Anthropology Books and Manuscripts, University of South Carolina
French Studies EBook Collection, University of Western Ontario
3. Дисертації
American Doctoral Dissertations – майже 100000 посилань на американські дисертації 1933-1955 років
ADT (Australiasian Digital Theses Program) – дисертацій Австралії
Biblioteca Digital de Teses e Dissertacoes– дисертації Бразилії
Cybertesis – дисертації з Бразилії, Канади, Чілі, Франції, Гонконгу, Мексики, Перу, ІспаніїтаСША
DART-Europe -гарний міжнародний спільний проект різних університетів Європи
Deusche National Bibliothek -проект Німецької національної бібліотеки: всі дисертації з 1998 року
DissOnline – електронний архів академічних праць, створений та підтримується Національною Бібліотекою Німеччини. Понад 60 000 дисертацій і докторських робіт, захищених в Німеччині
Pakistan Research Repository – проект Комісії з Вищої Освіти країни, понад 5000 назв тез та повних текстів PhD дисертацій англійською мовою.
DiVA – дисертації та інші дослідницькі матеріали від 26 інституцій скандинавських країн
EThOS -Electronic Theses Online Service (EThOS) – Сполучене Королівство
NARCIS– Нідерланди
Networked Digital Library of Theses and Dissertations – NDLTD
National ETD Portal (South Africa) – дисертації Південної Африки
Pakistan Research Repository – проєкт Комісії з Вищої Освіти країни, понад 5000 назв тез та повних текстів PhD дисертацій англійською мовою
Theses Canada – зведений каталог канадських дисертацій
Університет Пола Сабатьє (м. Тулуза) – дисертації докторів наук. (У відкритому доступі з вересня 2007 року).
4. Наукова періодика
Наукова періодика України – Портал Національної бібліотеки України ім. В. І.Вернадського НАН України надає відкритий доступ до 1535 наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, в основному за 2 останні роки, але окремі числа з глибоким архівом
Наукова електронна бібліотека періодичних видань НАН України – ще один проект НБУВ спільно з ІПС НАНУ
Видавнича служба УРАН Проект “Наукова періодика України” -це загальнодержавна технологічна платформа на базі Open Journal Systems (OJS)
Directory of Open Access Journals – Директорія журналів вільного доступу. Портал надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. 6022 назв журналів, з них 2564 з постатейним пошуком. 17 журналів з України.
Electronic Journals Library (Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB) – портал доступу до 52340 назв журналів, серед яких 7104 оригінальні (існують лише в е-вигляді). Увага! Доступ до безкоштовних – 27 216 назв позначено зеленим!
Scimago. Journal and Country Rank
Open Science in Ukraine – проект з комплексної підтримки наукових журналів в мережі Інтернет
Open J-Gate – портал доступу до 8221 журналів відкритого доступу (з них 5258 – рецензовані)
Список журналів відкритого доступу з права
Road – пошук наукових журналів на мапі світу.
5. Репозитарії (e-архіви, гарвестери)
Гарвестер української наукової інформації – можливість одночасного пошуку в усіх 19 зареєстрованих репозитаріях України (понад 25 тис. одиницьстатей, розділівкниг, дисертацій тощо)
OAIster – гарвестер наукової інформації. Понад 23 млн.записів
BASE (Bielefeld Academic Search Engine) – гарвестер, пошук наукової інформації, сервіс від Університету Білефельд (Німеччина)
OpenDOAR – (The Directory of Open Access Repositories) – понад 1800 репозитаріїв світу
ROAR (Registry of OA Repositories)
ScientificCommons.org – гарвестер, що забезпечує вільний доступ до наукових робіт різноманітної тематики, опублікованих та розташованих в відкритих репозитаріях усього світу(за протоколом OAI-PMH). Нині – понад 38 млн.
6. Іноземні та вітчизняні електронні ресурси відкритого доступу
ABC Chemistry – Безкоштовні повнотекстові наукові журнали з хімії. Архів поділений на 2 частини: журнали, які постійно доступні в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та журнали, які тимчасово у вільному доступі
ADS (Astrophysics Data System, Digital Library for Physics and Astronomy) – Містить понад вісім мільйонів робіт з астрономії та фізики як з рецензованих, так і з не рецензованих джерел. Тези доступні безкоштовно в Інтернеті майже для всіх статей
AEA Journals – Повнотекстові англомовні наукові журнали з медичних, соціальних, біологічних, фізичних, юридичних наук, мистецтва та освіти.
arXiv – Безкоштовна служба розповсюдження та архів відкритого доступу наукових статей у галузі фізики, математики, інформатики, кількісної біології, кількісних фінансів, статистики, електротехніки та системних наук та економіки.
ChemSpider. Search and share chemistry – Дозволяє відкрити найбільш повний вигляд вільно доступних хімічних даних за допомогою он-лайн – пошуку. Належить Королівському хімічному товариству.
CiteSeerX – Відкрита електронна бібліотека з комп’ютерних наук та пошукова машина за науковими публікаціями та препринтами
DOAJ (Directory of Open Access Journals) – Довідник журналів відкритого доступу, що індексує і забезпечує відкритий доступ до високоякісних, рецензованих журналів.
DOAB (Directory of Open Access Books) – Доступ до метаданих та повних текстів книжок академічних видавництв у відкритому доступі в мережі Інтернет.
Getty Publications Virtual Library – Науково-дослідницька бібліотека, що містить видання з мистецтва, історії, археології, архітектури і гуманітарних наук. Книги доступні для читання он-лайн та для завантаження у PDF-форматі.
Hindawi – Близько 200 рецензованих науково-технічних журналів практично в усіх напрямках наукових досліджень. З січня 2007 р видавництво «Hindawi» прийняло модель Відкритого доступу до своїх журналів.
Ingenta – Постачальник контент-послуг для видавничої галузі, що базується в Оксфорді, Сполучене Королівство. Пропонує доступ до понад 28 тис. наукових журналів із широкими пошуковими можливостями.
Internet Public Library – Близько 3000 електронних газет та журналів з багатьох галузей знань усіх країн світу.
J–STAGE (Japan Science and Technology Information Aggregator, Electronic) – Японський портал наукової інформації, надає доступ до понад 800 наукових журналів з різних галузей знань.
The OAPEN Library – Містить вільно доступні наукові книги, переважно в галузі гуманітарних та суспільних наук. Надає послуги видавцям, бібліотекам у сферах зберігання, розповсюдження та цифрового збереження.
WDL -Всесвітня цифрова бібліотека – Проект Бібліотеки Конгресу США за підтримки ООН з питань освіти, культури та науки та у співпраці з бібліотеками, архівами, музеями, навчальними закладами та міжнародні організації з усього світу.
Wiley Open Access – Проект відкритого доступу авторитетного наукового видавництва JohnWiley & Sons, Inc., в межах якого видаються близько 40 рецензованих он-лайнових журналів в галузі біологічних, хімічних та медичних наук.
Діаспоріана – українська діаспорна електронна бібліотека, заснована Олегом Богуславським 2011 р. Орієнтована на широкі кола користувачів і спрямована на поширення знань про українську еміграцію та її досягнення.
Е-books directory – Каталог електронних книг – це щодня зростаючий список посилань на вільно доступні книги, документи та конспекти лекцій.
Чтиво / Chtyvo – є однією з найбільших українських е-бібліотек. Містить твори з різних жанрів художньої літератури, а також публіцистичні, навчальні та наукові книги, статті, нариси тощо.