
10 березня українці відзначають День Державного Гімну України
10.03.202510 березня українці відзначають День Державного Гімну України, день становлення одного з головних символів держави нарівні з Прапором, Гербом та Конституцією.
Саме цього дня – 10 березня 1865 року в польському місті Перемишль на роковинах Тараса Шевченка уперше прозвучав твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна» – майбутній гімн України.
15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного Гімну. Тільки 6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Державний Гімн України». Законопроєктом пропонувалося затвердити як Державний національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами першого куплета й приспівом пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна».
Відзначення цього дня затверджене Кабінетом Міністрів України 7 грудня 2021 року.

Рукопис першого варіанту музики з нотами гімну, який Михайло Вербицький написав власноруч, сьогодні зберігається у відділі рукописів Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника.
Гімн України дуже символічний, має глибокий і пророчий сенс для нашого народу. Як і в минулому, він єднає серця українців, де б вони не були. Особливо сьогодні, коли українці продовжують творити історію незламності, ціною власних життів виборюють нашу самобутність і волю. «Ще не вмерла України» – ці слова звучать по всьому світу, з ними на вустах захисники ідуть у бій. Його тихо наспівують в окопі. Він гучно звучить у деокупованих містах і селах та гордо славитиме нашу Перемогу.
Коли звучить Гімн, ми всі єдині! А відтак жодному ворогу не вдасться зламати наш дух, знищити наш народ і нашу країну.
Слава Україні! Героям Слава!
Де написали гімн України та що ми знаємо про автора музики – читайте далі.