14 жовтня в Україні відзначають День захисників і захисниць України, Покрови Пресвятої Богородиці та День Українського козацтва

14 жовтня Україна святкує День захисників і захисниць. Також на цю дату припадає церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

Дата свята була обрана не випадково. Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передалися нам від пращурів.

У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Це свято вважається одним із найбільш шанованих в Україні.

Для козаків свято Покрови було найбільшим значущим, бо вони вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою. Історія українського козацтва – це одна з найвеличніших сторінок життя українського народу.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Цього дня на Січі обирали нового отамана

У найтяжчі часи іноземного поневолення козацтво виступало справжнім захисником рідної землі, оборонцем віри, моралі та державницьких традицій України. Упродовж століть могутнє козацьке братство здійснювало вплив на європейську історію. Саме з козацького роду вийшли відомі всьому світу діячі національного відродження України. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу

Й нині сотні тисяч нащадків козаків, взірців мужності та відваги,відстоюють незалежність українського народу та суверенітет української держави. Ви втілюєте мужність, силу та героїзм захисників рідної землі в нелегкі для України часи. Поки є герої, що попри всі тяготи захищають мирне майбутнє наших дітей, ми обов’язково переможемо. 

Ми різних національностей і релігій, але в цьому виявилась наша сила, адже ми поєднались та доповнили міць, хоробрість та досвід один одного.

Лише зустрівшись з війною, ми справді зрозуміли, що таке захисник України. І це тепер назавжди.

У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків назавжди збережуться подвиги воїнів-захисників, їх безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.

Велика подяка всім, хто боронить рідну землю від загарбників та дозволяє цивільним робити свої повсякденні справи.

Міцного здоров’я та надійного тилу!

Вас може так само зацікавити

ScienceDirect Art

ScienceDirect

Новітня турецька література вже в Україні Art

Новітня турецька література вже в Україні

9 листопада – День української писемності та мови Art

9 листопада – День української писемності та мови

Містичне на межі наукового Art

Містичне на межі наукового