От такий він – Дніпро

На мальовничих берегах могутнього широкого Дніпра в його середній течії привільно розкинулось одне з найбільших і найкрасивіших міст України – Дніпро.

Дніпро – це провідний діловий, промисловий, науковий і культурний центр Південно-Східної України.

Офіційною датою заснування міста вважається 1776 р. Місто виникло на землях древніх запорізьких поселень і отримало назву на честь російської імператриці Катерини ІІ.  Катеринослав був задуманий як “південна столиця” Російської імперії і будувався за проектами архітекторів К. Геруа і І. Старова.  У 1926 році місто було перейменовано на Дніпропетровськ , в 2016 р. – Дніпро .

Святкування Дня міста Дніпро проводиться з 70 років XX століття, а в 2001 році був прийнятий Статут міста, яким затверджена офіційна дата проведення цього Дня -друга неділя вересня. В 2021 році День міста Дніпро припадає на 12 вересня.

У сучасній Україні, так само як і впродовж своєї попередньої історії, Дніпро залишається одним із її найвизначніших політичних, промислових, фінансових, наукових та культурних центрів.

У місті дуже розвинені освіта, культура і мистецтво:

  • 15 вищих навчальних закладів, серед яких – сім університетів, шість академій, два інститути, а також 24 технікуми;
  • 9 театрів, філармонія, Будинок органної та камерної музики;
  • 2 державних і 37 громадських музеїв. Дніпропетровський національний історичний музей ім.  Д.Яворницького – один із найстаріших в Україні (1849 г.).

Набережна довжиною 23 км – улюблене місце прогулянок мешканців міста, а легендарний острів Монастирський – романтичний куточок мегаполісу.

Старовинні споруди знаходяться в історичній частині міста – Жовтневій площі і в парку ім.  Шевченка: Преображенський собор і Потьомкінський палац.

На околицях міста знаходяться три земельні фортеці, найвідоміша з яких польська фортеця Кодак, а також старовинне поселення лоцманів – Лоцманська Кам’янка.

От такий він –Дніпро. Унікальний та неповторний. Наша краса і гордість. І якщо ви тут ще не були – України не бачили!!!

Вас може так само зацікавити

Свято Водохреща Art

Свято Водохреща

Неймовірні пророкування Станіслава Лема Art

Неймовірні пророкування Станіслава Лема

Урочисте відкриття Івент-центру “CoLibry” Art

Урочисте відкриття Івент-центру “CoLibry”

Презентація книги та настільної гри #ProМовУ Ксенії Тараненко Art

Презентація книги та настільної гри #ProМовУ Ксенії Тараненко