Павло Платонович Чубинський

27 січня виповнюється 185 років від дня народження Павла Платоновича Чубинського – українського етнографа, поета, громадського діяча, актора, режисера, автора вірша «Ще не вмерла Україна…», який став втіленням української національної ідеї та переріс в дух цілої української нації…

Бібліотека пропонує видання :

Чередниченко Д. С. Павло Чубинський / Дмитро Чередниченко ; під заг. ред. акад. НАН України В. А. Смолія. – Київ : Видавничий Дім «Альтернативи», 2005. – 374 с. – (Особистість і доба).

Йдеться про яскраву драматичну постать нашої історії – Павла Чубинського. Великий вчений зі світовим іменем, громадський діяч і педагог, поет і перекладач, актор і режисер, що був гнаний за всіх режимів, тепер своєю піснею об`єднав українців на творення нової держави. Його славень став державним гімном України.

Роками автор книги працював у пошуках фактографічного матеріалу, пропагував і відстоював священне ім`я. Нарешті йому вдалося, за словами Софії Русової (1856-1940) – української педагогині, прозаїка, літературознавиці й громадської діячки, одної з піонерок українського жіночого руху –  створити життєвий і творчий портрет велетня української культури.

Можливо Вам буде цікаво: Від патріотичних пісень до національного гімну

Вас може так само зацікавити

Бібліотека – шлях у майбутнє Art

Бібліотека – шлях у майбутнє

Онлайн-презентація книги та настільної гри #ProМовУ Art

Онлайн-презентація книги та настільної гри #ProМовУ

День незалежності України – це свято добра та миру, взаєморозуміння й злагоди! Art

День незалежності України – це свято добра та миру, взаєморозуміння й злагоди!

Вшанування пам’яті та сучасні українські реалії Art

Вшанування пам’яті та сучасні українські реалії